V Chorvatsku

5. srpna 2007 v 12:45 | Dia |  Skrytá
Moje panička se svojí rodinou byla o prázdninách r. 2007 v Chorvatsku a já jsem jela s nima. Svoji přepravku Vám nemohu ukázat, protože se nenechala vyfotit :-(.
Když jsme tam přijeli, tak všichni začali vyndávat z auta a batohů, tašek apod. věci. Já jsem byla ve své přepravce a čekala jsem, až si mě někdo začne všímat a hrát si se mnou. Za chvíli jsem se toho dočkala, ale pořád jsem byla ve své přepravce i celou noc. Mám tam sice kokos, vodu, kámen, jídlo a podestýlku jako doma v terárku, ale přece to není ono. Ráno jsem se vzbudila a chtěla jsem vylézt. Rámus, co jsem dělala, vzbudil mamku Diy, ...
,...proto mě přemístili do kartonové krabice. Na pláži nasbírali kamínky, které byly moc pěkné. Potom jsem tam měla misku s vodou, šišku, kokos a seno. Žila jsem si tam šťastně. Každý děn mi Dia dala spoustu jídla (nejčastěji to bylo pekingské zelí, protože v Chorvatsku nerostlo mlíčí, jetel, jitrocel ani podobné bylinky). Já jsem pokaždé všechno snědla (po příjezdu mě doma Dia zvážila a váha ukázala 40 g...).
Ráda jsem dováděla v seně. I doma jsem si zvykla spát spíš v seně než v kokosu. Každý večer jsem se zahrabala a spala v klídku až do rána. Probudil mě příjemný větřík a čerstvý vzduch. Byla jsem tam pořád venku. Domácí chovají dva psy, vlčáka a takového malého "ratlíka". Vždy když jsme obědvali, přišli čichat blízko nás, co to zase máme dobrého. Dia raději něchala na mém bydlišti, tedy krabici víko a vystříhala do něho čtverečky, jako díry na možnost proudění vzduchu uvnitř (kdyby se náhodou psi přiblížili, tak by mě v rychlosti přikryla a vzala na lavičku, kam si psi nedovolí vylézt).
Můj krušný den v Chorvatsku začal tím, že jsem začala lézt na kokos. Tuto činnost jsem někdy prováděla i doma, ale teď mi panička přemístila kokos tak, že není v rohu terárka. Moc mě to bavilo. Mohla jsem si to konečně dopřát! Aspoň jsem se protáhla...Vždycky jsem tam vylezla a někdy nevěděla, jak slézt. Občas jsem spadla do rohu krabice, měla zadeček nahoře, jak právě vidíte na této fotce.
Už se mi konečně podařilo vyndat hlavičku z toho rohu. Teď jsem ale nevěděla, jak slézt úplně. Kratší dobu jsem se snažila. Dia mě nechala, abych byla zvyklá se trochu hýbat. Místo pomoci mě raději vyfotila :-) Ale co, želvy, takže i já máme rady překážky!

Buum!! Spadla jsem z kokosu! Hurá, už jsem zase na zemi! Taky mi to dalo práce...!

Zase jsem vylezla na kokos a dolů, nahoru, dolů, ... šlo to pořád dokola, ale to už Dia nefotila :-D
Když mě už nebavilo přelézat kokos, tak jsem si zašla "na seník". Tam jsem dováděla škrábáním se ven. Dia nevěděla, proč chci vylézt, protože jsem měla dostatek vody, správnou teplotu apod. Jenom jídla jsem už moc neměla, protože jsem dopoledne snědla celý list pekingského zelí. V krabici jsem měla jenom mírně uschlé zbytky.

Přece jenom jsem se vydala k jídlu. Musíte ale uznat, že to zrovna moc velké kusy nejsou. Stejnak jsem je snědla a vypadala jsem, jako že si pochutnávám :-).

Protože byla sobota, tedy můj koupací den, stejně jako doma jsem se vycákala. Dia mě dala do růžového lavoru, který vidíte na fotce. 20 minut jsem se koupala a přemístila se zase do té kartonové krabice. Potom jsm tam byla sama, protože všichni odešli na pláž se vykoupat do moře. Ale já jsem to měla lepší, sladká voda je určitě pro želvu, jako jsem já vhodnější :-D.
Tak snad se Vám moje fotománie o Chorvatsku líbila!!
Ahoj!
Vaše Domka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ŽELVÍ PANÍ ŽELVÍ PANÍ | 9. dubna 2013 v 18:38 | Reagovat

JE TO MOC KRÁSNÁ ŽELVA ZA KOLIK JSTE JI
KOUPILI TAKÉ JSEM MĚLA ŽELVU ALE LHALI MI BILA NEMOCNÁ A MĚLA JSEM JI JEN 4 DNY MOC JSEM PLAKALA ALE TA VAŠE JE JE TAK MOC KRÁSNÁ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama