Duben 2008

O pampeliškách

30. dubna 2008 v 17:33 | Dia |  Skrytá
Pampeliškové květy jsou žluté barvy a jejich listy jsou obyčejně zelené. Po utrhnutí zjistíte, že uvnitř stonku je něco jako mléko - bílá voda, která vcelku špiní oblečení.
Pampeliška - 100 g:
Energie
Bílkoviny
Uhlohydráty
Tuky
Sušina
Vláknina
Ca
P
188
2,7
9,2
0,7
1,8
3,5
187
65
Vit.A
Vit. B6
Vit. C
Vit. E


1400/mg
0,251, mg
35/mg
2,5 mgRostou na jaře, jako většina dalších květin. Přesné období či měsíc nemohu určit, protože není pravidelné. Vykvétání určuje především počasí a to se v poslední době docela mění. Čekat je ale můžeme tak od dubna/května. Za krátký čas odkvetou (bílé chmáří).

Nedoporučuji jejich sušení, mně se vůbec nepodařilo. Snažila jsem se usušit pár pampelišek, ale výsledek není vůbec valný. To, co má žlutou barvu vpodstatě zaniklo a to bílé se příliš obnažilo, takže při jídle má želva na celé hlavě pouze chmýří. Listy se ale v menším množství usušit podaří.

Jsou největší želví pochoutkou, i přesto, že jsou nejspíš hořké. V období, kdy rostou, snažíme se želvy krmit převážně jimi. I když bude strava převážně jednotvárná, nevadí to, protože jednotvárnost týkající se pampelišek vůbec nevadí.

Tmavší pozadí

26. dubna 2008 v 18:35 | Dia |  Designy blogu
26.4.2008 jsem měnila pozadí a rozhodovala jsem mezi dvěma - tady je příklad:
Rozhodla jsem se pro první variantu. Snad je to správně. Kdyžtak napište do komentářů ;-)
Ale u těch kytiček jsem si říkala, že by se to nemuselo líbit třeba klukům, poslední dobou sem chodí i dospělí lidé a ti mají nejspíš taky vkus trochu jiný...

Žluto-oranžový vzhled+starý mišmaš

26. dubna 2008 v 18:29 | Dia |  Designy blogu
Nejprve ten mišmaš, který tu byl po založení blogu a byl nejvytrvalejší - byla tady nejdéle.
Je to malý rozmazaný obrázek, ale ta různorodost je tam patrná. Podle mého názoru dneska je to poměrně nevkusné a není to ani moc sladěné.
Tohle je takový obyčejný vzhled - žlutá barva, jeden obrázek v záhlaví a menu s obrázkem. Nebylo tu moc dlouho.

Brno

26. dubna 2008 v 15:58 | Dia |  Skrytá
Moc krásnou zoologickou zahradu najdete i v hlavním městě Moravy - v Brně. Je poměrně rozsáhlá, o záživnou procházku v lesích nebudete ošizeni. Nouze tu není ani o nádherné výběhy pro zvířata a další samozřejmosti - občerstvení, suvenýry atd. Želvy pardálí tu přebývají s nějakými ještěry - takže opravdu neobvyklé i přes to, že je možné.
Webové stránky zoologické zahrady v Brně.

Jihlava

26. dubna 2008 v 15:42 | Dia |  Skrytá
Západně od Brna se nachází město Jihlava, kde je krásná zoologická zahrada. Před časem byla rozšířena, takže je tam snad i více zvířat. Najdete tu i občerstvení, obchod se suvenýry, dětské hřiště, indiánské městečko atd. Mě samozřejmě zaujaly želvy - pardálí, zelenavé, uhlířské a vodní + kamenná (nejspíš) želva na sezení.
Webové stránky zoologické zahrady v Jihlavě.

Liberec

26. dubna 2008 v 15:22 | Dia |  Skrytá
V severních Čechách je k nalezení zoologická zahrada v Liberci. Opět tu můžete vidět moc pěkná zvířata a další - např. krámky s občersvením i s posezením a se suvenýry, dětské hřiště apod.. K dispozici je tu i vláček.
Fotka bohužel není moje, neměla jsem u sebe foťák.
Nok v Holandsku (Kerkrade)
Webové stránky zoologické zahrady v Liberci.

Vyškov

26. dubna 2008 v 15:12 Skrytá
Ve Vyškově na Moravě blízko Brna můžete najít Zoo i Dinopark. Zoologická zahrada je poměrně malá - pěkná, ale jednodušší. Autobusem odtud se dostanete do Dinoparku, který je velmi zajímavý a každého určitě zaujme - alespoň mě ano. Je tam mnoho druhů dinousaurů ve skutečné velikosti. Nachází se tam i 3D kino, kde se dozvíte něco o vzniku světa. Je tam i krámek s občerstvením. Ticho tam zaručeně není, protože se tam ze stran ozývají zvuky dinousaurů - tři dinousauři se tam dokonce i hýbou.
Webové stránky dinoparku ve Vyškově.
Webové stránky zoologické zahrady ve Vyškově.

Dvůr Králové n/L

26. dubna 2008 v 14:44 | Dia
Zoologická zahrada ve Dvoře Králové na Labem se nachází na severovýchodě Čech v Královehradeckém kraji. Já už jsem v ní byla víckrát, protože od ní bydlím nedaleko. Jsou tu krásná zvířata, krámky s občerstvením a suvenýry i dětský koutek (houpačky, klouzačky, prolézačky atd.). Pokud se sem vypravíte, absolvujete i příjemnou procházku. Můžete tu najít i umělého mamuta ve skutečné velikosti. Zoo je navíc doplněno hotelem.
Webové stránky zoologické zahrady ve Dvoře Králové.
Klikni pro detail


Oživení?

25. dubna 2008 v 19:52 | Dia |  Můj blog
Ahojky všem.
Nepřijde Vám můj blog v poslední době nějaký nudný a bez aktualizací? Mně docela jo. Dneska jsem si uvědomila, že vlastně nových článku už tu není zrovna hodně, praktikuji jenom malé změny. Nechtělo by to menší oživení? Nevím právě čím, takže - prosím - pište do komentářů své názory. Když se totiž podívám na jiné webové stránky, tak jsem úplně někde jinde - návštěvnost je mnohem vyšší než tady, lidi jsou aktivní a píšou si vzkazy, často hlasují v anketách a píší komentáře. Tady skoro nic :-( S návštěvností jsem vcelku spokojená, ale s porovnáním jiného webu je můj rekord minimum. Tak, co s tím?