Červen 2008

VGS u šiši - 2. kolo

30. června 2008 v 18:50 | Dia |  Jsem v soutěžích
Ahojky. Mám zase další prosbičku :-)

Protože jste mi všichni udělali minule (v 1. kole) moc velikou radost tím, že jste přidávali hlasy, mám tu pro Vás druhé kolo :-)

Měla jsem velké množství hlasů a za to Vám opravdu moc děkuju. Kdyby se hodilo vytvoření diplomu pro každého, kdo hlasoval, vytvořila bych mu něco malého. Ale to se mi nezdá jako správná volba...

Jsem tedy ve 2. kole, kam jsme posílaly rozvrhy!
Hlásni pro Dia, prosím.
Tady
Tento rozvrh bys podpořil v případě hlasování pro Dia.
Moskrát děkuju :-)

Petra

30. června 2008 v 17:59 Skrytá
Ahoj , jmenuju se Petra a je mi 15 let. Bydlím v Sokolově.Ráda tancuju, sportuju, a občas i něco uvařím :-D. Osmým rokem se už starám o želvu zelenavou. Jmenuje se Žofiet (Žofka) , letos v září jí bude 8. Když jsme s jí pořídili dlouho jsme nemohli přijít na to jaké má pohlaví, dali jsme jí ,ale jméno Žofka ,ptže jsme mysleli že je to holka. No jenže po delším zkoumán jsme zjistili ,že to holka určitě nebude :-D.Jméno jí (mu) ,ale zůstalo.Nejradši baští salát, čínské zelí,ovoce, pampelišky, mlíčí apod. Dneska jsem jí vážila a má rovných 544g. Nevím jestli to na osmiletou želvu není moc,ale snad není obézní :-D. Až se jí bude chtít ,tak jí vyfotím a pošlu ti nějakou fotku. :-)
Byla bych moc ráda ,kdybychom byli ve tvém klubu a mohli si s tebou ,ale i s ostatními vyměnovat různé rady , a zkušenosti. Jinak máš velice pěkný blog, dneska když jsem na něj narazila jsem se dozvěděla věci ,o který
ch jsme za osm let ani neslyšela. Zatím ahoj. Petra+Žofiet
Počet bodů: 0

Habibík

30. června 2008 v 17:54 Skrytá
HABIBÍK

Habibík (egypsky miláček)je druh želva čtyřprstá (asi), panička mě ho darovala kvůli častému cestování.Je stejně starý jako Elvírka a Oskárek i když má jinou velikost. Jeho oblíbené jídlo
jsou hlavně speciální letní saláty ze všech dobrých bylin a ovoce. Má moc rád překážky a vodu...
Majitelka: Aniaa

Želva a voda

29. června 2008 v 18:33 | Dia |  Z poraden

Občas se setkávám s dotazy na téma: "Moje želva vůbec nepije." nebo naopak "Moje želva má 5 min. ponořenou hlavu ve vodě."
Co tedy dělat v takovýchto případech:
Když želva nepije: i přesto, že má v teráriu misku s vodou.
To je vcelku normální. Želvy jsou už z přírody naprogramovány na příjem vody, o kterém řada chovatelů nemá ani tušení. Ten příjem je: rosa. V noci, když se želvy zahrabou, padá na ně rosa (v teráriích toho docílíme mokrou podestýlkou). Pouze zřídka se želvám totiž podaří potkat rybník, říčku nebo jezero. Navíc vysoký příjem vody tlamkou podporuje onemocnění ledvin.

Když želva příliš pije: (má hlavu ve vodě několik minut)
To zpravidla není něco v pořádku. Nejspíš to značí velmi suchý způsob chovu. Nejprve zkontrolujte vlhkost v teráriu. Ta musí být - především v noci - vysoká (okolo 90 %).V teráriu, popřípadě ve venkovním výběhu, misku s vodou klidně mějte, želvy si tam občas rády vlezou. To samé s koupáním ve velké nádobě - koupejte min. 1x týdně, želvy se i lépe vyprázdní.

VGS u šiši - 1. kolo

22. června 2008 v 11:25 | Dia |  Jsem v soutěžích
Přihlásila jsem se do VGS (Velké grafické soutěže) na www.haflinghorse.blog.cz

Momentálně (od 22.6.2008) probíhá první kolo.

Posílaly se blendy a já poslala ten, co mám v záhlaví.

Pokud se ti můj blend líbí, hlásni pro mě tady
Jsem pod přezdívkou Dia (koneckonců jako vždycky :-)).
Díky :-)

Ne na vojnu, protože...

21. června 2008 v 14:01 | www.sisinaaa.blog.cz |  Jiné...
...
Vysoce vážený pane prezidente,

Obracím se na Vás s prosbou o zproštění povinné vojenské služby vzhledem k obtížné rodinné situaci, ve které se nalézám:
Mám 24 let a oženil jsem se s vdovou ve věku 44 let. Má manželka má dceru ve věku 25 let; shodou okolností se stalo, že s touto dcerou mé manželky se oženil můj otec, čímž se stal mým zetěm, neboť si vzal mou dceru. V této souvislosti je má dcera zároveň i mou macechou.
Mé manželce a mně se v lednu narodil syn; toto dítě je bratrem manželky mého otce, tedy jeho švagrem. Zároveň, jakožto bratr mé macechy, je i mým strýcem, to znamená, že můj syn je mým strýcem.
Manželka mého otce, tedy má dcera, porodila na Velikonoce chlapce, který je zároveň mým bratrem, neboť je synem mého otce, a zároveň i vnukem, protože je synem dcery mé manželky.
Jsem tudíž bratrem svého vnuka, a vzhledem k tomu, že jsem manželem tchyně otce tohoto dítěte, jsem tedy v postavení otce svého otce a zároveň i bratrem jeho syna. Jsem tedy sám sobě dědečkem.
Z těchto důvodů Vás, vážený pane prezidente, prosím o zproštění vojenské služby, neboť, jak známo, zákon nedovoluje povolávat do armády zároveň dědečka, otce i syna z jedné rodiny.

Věřím, pane prezidente, že projevíte pochopení pro mou situaci

Želva v tabulce?

15. června 2008 v 11:31 | Dia |  Z poraden

Jako každý správný chovatel určitě kontrolujete, zda Vaše želva roste a přiměřeně tloustne. 1x měsíčně nastoupíte před želvu s váhou, pravítkem, tužkou a se sešitem na zapisování výsledných čísel. Ano, to je dobře.

Strachujete se, když jedna želva přibrala o 5 gramů víc než druhá? Co tedy s tím? Proč nerostou stejně, když mají stejné podmínky a jsou stejného druhu?

Každá želva roste tak, jak jí je předurčeno, takže podle svého způsobu. Nějaká přibírá rychle, další zase pomaleji. Nakonec přece většina vyroste do správné velikosti, nehledě na to, jak jim to dlouho trvalo.

Měřte a važte, abyste si byli vědomi případného neobvyklého hubnutí a mohli želvě pomoci. Ale nemějte starost, když zjistíte, že jedna želva je větší a těžší než druhá.

Poznámka: Růst želvy samozřejme závisí na druhu zvířete.
Želvy rostou celý život, ale ve vysokém věku už nejsou přírůstky skoro patrné. Velká, dospělá želva může najednou vyrůst o 2 cm, poté zase nic. Mladé želvy rostou intenzivněji. Přírůstky mladých želv bývají většinou světlé, bělavé barvy. Na fotce toto představuje moje želva vroubená.
Na plastronu (+při rychlém růstu i na karapaxu) se vytvářejí různé čárky připomínající mapky. Také jsou světlé. Pokud svojí želvu překrmujete, začne jí krunýř "praskat ve švech". To znamená, že krunýř není jednoduše připraven na takovou dávku jídla a nebude stíhat se pohodlně zvětšovat. V tomto případě musíte začít želvu krmit menším množstvím potravy.
Na závěr bych chtěla upozornit na nevhodný příliš suchý chov, který způsobuje pomalejší růst. Myslím tím např. nedostatečnou noční vlhkost.

Přečti, prosím

14. června 2008 v 19:48 | Dia |  Skrytá

Chtěla bych pouze upozornit, že kopírování fotek či textů z těchto stránek není bez předchozího písemného souhlasu majitele stránek dovoleno.


Tento blog obsahuje převážně moje fotografie a moje texty.

Dříve blog obsahoval zkopírované info a foto. Snažila jsem se to odstranit (především při velké rekonstrukci stránek v únoru 2009). Pokud byste ale narazili na něco, čeho jste autorem Vy, dejte mi bez váhání vědět a já to odstraním. Děkuji.


Potřebné předměty k chovu

14. června 2008 v 15:15 | Dia |  Směs želvích článků

Pokud chováme želvu, potřebujeme hned několik věcí. Nezáleží na tom, jestli želva bydlí ve venkovním výběhu nebo v teráriu. K oběma způsobům jsou nutností různé věci.Seznam toho, co potřebujeme k samotnému chovu v teráriu:
 • (terárium vhodných rozměrů)
 • misky
 • lampa
 • dekorační květiny
 • podestýlka
 • kameny na vyhřívání
 • úkryt
Tyto věco budou pochopitelně v teráriu. Nemusíme na ně vyhrazovat žádné extra nádoby či krabice.
Tady najdete, co potřebujeme k chovu ve výběhu:
 • kameny
 • misky
 • popřípadě úkryt
 • ohraničení výběhu
 • např. rybářskou síť (na zakrytí)
Všechno se bude nacházet ve venkovním výběhu, takže venku a nemusíme přemýšlet, kam s tím.

Věci k umístění doma:
 • podestýlka (myšleno zabalená - koupená, zatím nedaná do terária)
 • konvičku a rozprašovač na květiny (vlhko)
 • želví granule a další vitamínové přípravky (např. Combinal)
 • náhradní zdroj světla
 • váha
 • další kameny, šišky atd. na výměnu
 • přepravka
Dále sem můžete umístit třeba pravítko čistě vyhrazené na měření želvy, seno, knížky a adresu veterináře s telefonním číslem.Jsem zpět :-)

12. června 2008 v 17:20 | Dia |  Moje řeči
Tak se naše třída vrátila z výletu. Bylo to tam moc pěkný, rekreační areál se jmenoval Sklář Ostružno. Je to poblíž Jičína, Český Ráj. První den jsme jeli z Hostinného (město, kde bydlím) přes Ostroměř do Jičína vlakem, z Jičína přes Veliš (krásná vyhlídka) a do Ostružna. Tam jsme se ubytovali a provozovali různé sportovní aktivity. Druhý den jsme navštívili Prachovské skály. Večer jsme hráli fotbal, jsem opravdu umělkyně. Do míče jsem ani moc nekopala, vůbec jsem to nestíhala, jednou míč letěl, odpálkovala jsem ho rukou... Taky proběhlo opečení buřtů, chlebů, rohlíků a jablek. Následovaly společenské hry na louce, jako jsou Vajíčko a Bez S. Třetí den jsme už putovali do Jíčína vrátli se domů.

Byl to moc pěkný výlet, dokonce i paní učitelky nás pořád chválily s komentáři - " Už je to trapný, ale zase Vás musíme chválit. " To je milý, ne? :-)